نفت آبادان موزیک

ساخت وبلاگ
چکیده : آهنگ های شاد جنوب... با عنوان : فواید میوه های خشک شده چیست ؟ بخوانید :

در حالت طبیعی میوه خشک شده می‌تواند یک میان وعده مناسب برای دفع احساس گرسنگی باشد و می‌توان برای مدت زمان طولانی نگهداری کرد و از همین رومی تواند جایگزین مناسبی برای میوه تازه در خارج از فصل آن باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، میوه در هر حالتی چه تازه باشد و چه خشک شده، برای شما خوب است و فوایدی به همراه دارد. در حالت طبیعی میوه خشک شده می‌تواند یک میان وعده مناسب برای دفع احساس گرسنگی باشد و می‌توان برای مدت زمان طولانی نگهداری کرد و از همین رومی تواند جایگزین مناسبی برای میوه تازه در خارج از فصل آن باشد.

علی رغم فواید میوه‌های خشک، متخصصان معتقدند مهم‌ترین وجه تمایز میوه‌های خشک شده با میوه‌های تازه، تبخیر آبی است که حاوی مقادیر قابل توجهی مواد مغذی است. البته میوه‌های خشک شده برای مصرف در شرایط خاص مانند تغییر فصل یا استفاده در ورزش‌هایی مانند کوهنوردی که امکان حمل وزن زیاد بار وجود ندارد، سودمند هستند. پزشکان توصیه می‌کنند که در صورت امکان حداقل روزی ۲ لیوان میوه خرد شده متنوع مصرف شود که اگر تازه باشد، بهتر خواهد بود.

میوه‌ها جزو تنها گروه غذایی هستند که تمام ارزش‌های غذایی را دارا هستند و سرشار از ویتامین ها، فیبر‌ها و آنتی اکسیدان‌ها هستند که برای حفظ شادابی و در امان ماندن از هر گونه بیماری باید آن‌ها را مصرف کنید. از این رو در این مطلب می‌خواهیم بررسی کنیم که کالری میوه‌های خشک بیشتر است یا میوه‌های تازه:

سیب: اگر چه سیب تازه حاوی میزان زیادی قند طبیعی و ضروری است، اما خشک شده آن حاوی قند بیشتری است که کاملا غیرضروری هستند. از مصرف میوه‌های خشک شده آماده پرهیز کنید، تا جایی که می‌توانید آن‌ها را خود در منزل تهیه کنید.

زردآلو: معمولا برای حفظ رنگ نارنجی و نرم بودن زردآلو خشک شده، از دی اکسید گوگرد استفاده می‌کنند. در حقیقت زردآلو اگر به صورت طبیعی خشک شود، به رنگ قهوه‌ای در می‌آید و به هیچ وجه نمی‌تواند رنگ نارنجی و تازگی خود را حفظ کند.

آلبالو: طعم ترشی برخی از آلبالو خشک‌هایی که در بازار وجود دارند، کاملا غیرطبیعی هستند و علت اصلی آن اضافه کردن انواع مواد شیمیایی به آن‌ها است؛ بنابراین پیش از خرید این ماده، حتما به بسته بندی آن بیشتر دقت کنید و مواد تشکیل دهنده آن را با دقت بخوانید تا بدانید چه چیزی را میل می‌کنید.

نارگیل: نارگیل حاوی چربی‌های اشباع شده سالم است که می‌تواند به خوبی به مدیریت کلسترول بد بدن، کمک کند. اما نارگیل خشک شده، سرشار از کالری است که باید در مصرف آن بیشتر احتیاط کنید.

انجیر: انجیر خشک می‌تواند یک میان وعده کاملا سالم و شگفت انگیزی باشد، اما توجه داشته باشید که میوه‌های خشک شده به نسبت تازه آنها، کالری بسیار بالاتری دارند که باید در مصرف آن‌ها بیشتر دقت کنید.

هلو: هلو خشک شده حاوی قند بسیار بالایی است که باید در مصرف آن بسیار احتیاط کنید.

آناناس: آناناس حاوی میزان بالایی از قند‌های طبیعی است که خشک شده آن نیز بیشتر از این میزان حاوی قند است.

کشمش: معمولا در تولید کشمش از میزان بسیار زیادی دی اکسید گوگرد استفاده می‌کنند؛ که می‌تواند خطر بزرگی برای مبتلایان به حساسیت و آلرژی محسوب شود.
نفت آبادان موزیک...
ما را در سایت نفت آبادان موزیک دنبال می کنید

نویسنده : ممود بازدید : 51 تاريخ : دوشنبه 21 مهر 1399 ساعت: 10:10

چکیده : آهنگ های شاد جنوب... با عنوان : نماد حق تقدم سهام چیست؟ بخوانید :

حق تقدم خرید سهام چیست؟

حق تقدم خرید سهام که به آن Rights Offering نیز می‌گویند، از مواردی است که بعد از تصویب افزایش سرمایه از طریق آورده نقدی به سهامداران پیشنهاد می‌شود. وقتی یک شرکت تصمیم می‌گیرد که سرمایه خود را افزایش بدهد، تعداد سهام آن شرکت تغییر می‌کند. یعنی متناسب با درصد افزایش سرمایه، تعداد سهام هم افزایش می‌یابد. برای مثال اگر قبل از افزایش سرمایه شرکت ۱۰،۰۰۰،۰۰۰ سهم داشت و قصد افزایش سرمایه ۷۰ درصدی را داشت، تعداد سهامش نیز ۷۰ درصد افزایش خواهد یافت. یعنی ۷ میلیون سهم جدید به شرکت اضافه می‌شود و تعداد کل سهام شرکت ۱۷ میلیون خواهد شد.

چه زمانی می توانیم از گواهی حق تقدم بهره ببریم؟

فقط زمانی که شرکت سهام جدید برای فروش منتشر کند، این قضیه صادق است؛ یعنی در افزایش سرمایه از محل آورده نقدی. ولی مثلا در افزایش سرمایه از محل سود انباشته، سودی که متعلق به سهامداران شرکت است تبدیل به سهام می شود. اینجا دیکر حق تقدم سهام معنی ندارد. بعد از اینکه این افزایش شرکت در مجمع تصویب شد، یک فرم برای سهامداران ارسال می شود که به آن گواهی حق تقدم خرید سهام گفته می شود.

نماد حق تقدم سهام چیست؟

بعد از برگزار کردن مجمع شرکت یک نماد حق تقدم در بازار به آن شرکت اختصاص داده می شود تا سهامداران بتوانند از طریق آن نماد، حق تقدم های خود را بفروشند.

بطور مثال اگر شرکت ایران خودرو با نماد خودرو به افزایش سرمایه بپردازد، نماد حق تقدم آن خوروح می شود.

منبع : https://atroticnews.ir/%D8%AD%D9%82-%D8%AA%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%87%D8%A7%D9%85-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

نفت آبادان موزیک...
ما را در سایت نفت آبادان موزیک دنبال می کنید

نویسنده : ممود بازدید : 46 تاريخ : 10 مهر 1399 ساعت: 11:20

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :